До двох кредитних спілок застосовано заходи впливу

До двох кредитних спілок застосовано заходи впливу

Національний банк застосував заходи впливу до кредитних спілок “Світ” та “Захист” через недотримання пруденційних нормативів.

До кредитних спілок застосовані заходи впливу у вигляді обмеження окремого виду фінансових послуг, що надається кредитною спілкою, на підставі стандартної ліцензії, а саме надання коштів та банківських металів у кредит членам кредитних спілок.

До 31 грудня 2025 року цим установам заборонено укладати нові кредитні договори або змінювати чинні, якщо в результаті:

  • зобов’язання одного члена, групи членів або іншої кредитної спілки перед спілкою перевищують 15% регулятивного капіталу;
  • відбувається продовження строку дії таких договорів;
  • вносяться зміни, які призводять до перевищення цього ліміту.

Рішення 30 червня ухвалив комітет з нагляду за небанківськими фінансовими установами НБУ. Вони набирають чинності з моменту офіційного повідомлення спілок.

Спілки мають 6 місяців для оскарження в адміністративному суді. Однак подання позову не зупиняє виконання рішення.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь