Гребінський Леонід

Гребінський Леонід

Голова правління Кристалбанку

Народився 14 травня 1965 року.

Освіта

Закінчив Київський інститут народного господарства ім. Д.С. Коротченка (зараз – Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана) за спеціальністю «фінанси та кредит».

Кар’єра

Кар’єру у банківському секторі розпочав у 1992 році у банку «Інко», де був заступником керуючого Кременчуцької філії.

У 1996 році став першим заступником голови правління МТ-Банку. А через п’ять років, у січні 2001-го, очолив банк: спочатку як виконувач обов’язків голови правління (15 січня Нацбанк погодив його кандидатуру), а 7 червня став головою правління банку (НБУ погодив 30 липня).

На посаді голови правління МТ-Банку пропрацював до 3 червня 2005 року.

В цей період відбувалося злиття Індустріалбанку з МТ-Банком, а Леоніду Гребінському запропонували очолити об’єднану установу. 7 червня наглядова рада Індустріалбанку призначила його виконувачем обов’язків голови правління банку (Нацбанк погодив 17 червня).

22 червня збори акціонерів Індустріалбанку ухвалили рішення про приєднання МТ-Банку, а Леоніда Гребінського вирішили призначити постійним керівником банку: від приставки в.о. він позбавився 12 липня після отримання погодження НБУ від 6 липня. На посаді голови правління Індустріалбанку він пропрацював більше 10 років – до 10 березня 2016 року.

Вже 18 березня Кристалбанк вирішив призначити його на посаду голови правління, а НБУ погодив це 29 квітня. Після чого 12 травня 2016 року Леонід Гребінський очолив Кристалбанк.

В 2017 році став власником 25% акцій установи. НБУ 6 березня рішенням комісії № 57 погодив набуття істотної участі у Кристалбанку. Його дружина Оксана Гребінська володіє ще 25% банку.

В 2008-му був головою спостережної ради ЗАТ «Фастiвський комбiнат хлiбопродуктiв».

Фінансовий стан

За 2017 рік отримав від Кристалбанку 2,039 млн грн.

Пряма мова

«Історія Індустріалбанку для мене почалася в 1992 році. Відтоді на базі цієї установи було реалізовано багато проєктів. Прийшов час рухатися далі, і мені надійшла пропозиція не тільки очолити Кристалбанк, а й увійти в його капітал».

«У 2005 році, коли я був головою правління Індустріалбанку, ми здійснили одне з перших об’єднань ( «МТ-банку» та Індустріалбанку). Але об’єднання, крім грошового вираження, має ще позитивні та негативні моменти, які не вирішуються ні за день, ні за місяць. Тому я вважаю, що набагато правильніше вкласти вільні гроші в капітал банку, в його розвиток. Купити конкурента – це інше питання, але аж ніяк не увійти в капітал з кимось, адже правильно оцінити стан фінустанови в даних економічних умовах неможливо. Це й питання номіналів акцій, і питання оцінки банку або його активів. Актив сьогодні обслуговується, а завтра – ні, як це оцінити? Це ж все одно конфліктна ситуація. Тому купити – я розумію, а об’єднати дві юрособи – ні».

Інтерв’ю Леоніда Гребінського: «Ми ведемо політику безризиковості»

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу