Гелетій Юрій

Гелетій Юрій

Заступник голови Національного банку

Народився 5 жовтня 1979 року у Львові.

Освіта

Юрій Гелетій закінчив у 2001 році факультет міжнародних відносин (спеціаліст із міжнародних економічних відносин, перекладач) Львівського національного університету ім. І. Франка, а у 2002 році – юридичний факультет (спеціаліст із правознавства).

У 2002 році він пройшов навчальний курс «Європейська економіка, інтеграція і право» (факультет економіки і права університету міста Байройт (Німеччина).

У 2003 році – навчальний курс за міжнародною програмою «Торгівельна політика і комерційна дипломатія» (Карлтонський університет і університет Оттави (Канада).

У 2012 році здобув ступінь кандидата економічних наук в Інституті регіональних досліджень НАН України.

Кар'єра

Після завершення навчання працював у Національному банку, де в 2003-2015 роки пройшов шлях від економіста І категорії до керівника підрозділу в структурі банківського нагляду.

З жовтня 2015 року до липня 2018 року Юрій Гелетій обіймав посаду директора департаменту фінансової політики Міністерства фінансів, де займався питаннями стратегічного реформування державного банківського сектору, розвитку ринку фінансових послуг, ринку цінних паперів.

З 4 липня 2018 року до 22 липня 2020 року працював на посаді заступника міністра фінансів. Він займався державними банками, одним із яких, а саме Укргазбанком, керував новий голова НБУ Кирило Шевченко.

Як представник держави саме Юрій Гелетій входив в наглядову раду Укргазбанку. В наглядовій раді він був членом аудиторського комітету та комітету з питань визначення винагороди, призначень та корпоративного управління.

З 5 грудня 2018 року він обіймав посаду заступника міністра фінансів з питань європейської інтеграції. У цій ролі Юрій Гелетій зосередився на трьох ключових напрямах: реформа системи управління державними фінансами, програми співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та управління державними банками.

Юрій Гелетій був головою наглядової ради Державної іпотечної установи та державної установи «Офіс адміністрування проєктів міжнародного фінансового співробітництва». Входив в наглядової ради Укргазбанку та ДУ «Фонд енергоефективності».

22 липня 2020 року Рада НБУ призначила його заступником голови НБУ з 23 липня.

Фінансове положення

Згідно декларації, Юрій Гелетій має квартири у Львові (127,2 кв. м, 176,2 кв. м і 296,3 кв. м) і Львівській області (43,5 кв. м), а також земельну ділянку в Брюховичах (656 кв. м). Є нерухомість і в дружини.

Зареєстрований він у гуртожитку в Хотіві Київської області, а безоплатно проживає в квартирі в Києві (97,9 кв. м).

Юрій Гелетій не має автомобіля, а дружина купила минулого року новий Audi Q8.

Зарплата Юрія Гелетія в Мінфіні в 2019 році становила 939,263 тис. грн, інвестиційний прибуток в корпоративному недержавному пенсійному фонді Нацбанку - 56,329 тис. грн. Він накопичив в пенсійному фонді 400,746 тис. грн.

Його дружина Юлія Гелетій отримала 121,429 тис. грн у Фонді розвитку інновацій та 312,807 тис. грн від надання майна в оренду.

Готівкою в Юрія Гелетія було $25 тис., в дружини - 200 тис. грн.

На рахунках в ПриватБанку в нього було майже 42 тис. грн.

Пряма мова

«Наш ключовий орієнтир – це 24%. Якщо порівнювати з показником 2015-2016 років, до націоналізації ПриватБанку, частка державних банків складала близько 27%. Власне, міністерство й орієнтується на зазначений показник. Ми чітко розуміємо, що держава не повинна бути ключовим гравцем на банківському ринку, вона повинна забезпечити конкурентне середовище на ринку. Державні банки повинні спрямовувати свої зусилля на реалізацію фінансової та економічної політики держави. Безумовно, вони повинні конкурувати на засадах змагальності у банківському секторі».

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу